52 yaş pozları: Hem tasarlıyor, hem giyiyor

YENİ KOLEKSİYONUNU TANITTI

YENİ KOLEKSİYONUNU TANITTI

1990’lı yıllarda moda dünyasına damgasını vuran Danimarkalı model, son yıllarda tasarımcı olarak adından söz ettiriyor. 52 yaşındaki Christensen, ortağı ile birlikte hazırladığı yeni koleksiyonun tanıtımını da kendisi yaptı.


EVİNDE VE BAHÇESİNDE POZ VERDİ

EVİNDE VE BAHÇESİNDE POZ VERDİ

Aynı zamanda yıllardır amatör fotoğrafçılık da yapan modelin fotoğraflarının çoğu da New York yakınlarındaki Catskills Dağları’nda bulunan evinde çekildi.


BEĞENİ VE YORUM YAĞDI

BEĞENİ VE YORUM YAĞDI

Bikini, mayo, pareo, tunik modellerini birer birer giyen Christensen, bunların tanıtımı için de iddialı pozlar verdi. Bir çocuk annesi olan ünlü model, fotoğraflarını da hem kendisinin hem de markasının Instagram sayfasında paylaştı. Helena Christensen’in bu paylaşımlarına takipçilerinden beğeni ve yorum yağdı.


FORMDA KALMA SIRLARI

FORMDA KALMA SIRLARI

Geçtiğimiz kış aylarında her yer karla kaplıyken buz gibi suya girmesiyle de gündeme gelen Helena Christensen, yıllara meydan okumasının sırlarını da anlatmıştı. 


DOĞAYLA BÜTÜNLEŞMEK FORMDA KALMANIN SIRRI

DOĞAYLA BÜTÜNLEŞMEK FORMDA KALMANIN SIRRI

Helena Christensen, 2019 yılında verdiği bir röportajda, yıllara meydan okuyan formunu korumak için sağlıklı beslenmenin yanı sıra çok çeşitli egzersiz disiplinleri uyguladığını da anlatmıştı. Modellikten tasarımcılığa geçen Christensen, sağlıklı ve formda olmak için doğa ile bütünleşmek gerektiğini de eklemişti. 


YAŞADIĞINIZI HİSSEDİYORSUNUZ

‘YAŞADIĞINIZI HİSSEDİYORSUNUZ’

Christensen “Okyanusta yüzmek, denizde ya da gölde yüzmek, doğa yürüyüşleri, ağaç kesmek egzersiz yapmanın en iyi yolları. Çünkü bu durumlarda kendinizi egzersiz yapıyor gibi hissetmiyorsunuz. Bunları yaparak yaşadığınızı hissediyorsunuz” demişti.


KIR EVİ DİLLERE DESTAN

KIR EVİ DİLLERE DESTAN

Helena Christensen’in sosyal medya paylaşımlarında en az kendisi kadar New York’un güneydoğusunda bulunan Catskill dağlarındaki kır evi de dikkat çekiyor. Model, yıllar önce satın aldığı bu evde çekilen fotoğraflarını da sık sık sosyal medya hesaplarından paylaşıyor.


TAKİPÇİLERİNİN İLGİSİNİ ÇEKİYOR

TAKİPÇİLERİNİN İLGİSİNİ ÇEKİYOR

Christensen’in, bu kır evinden yaptığı paylaşımlar da takipçilerinin ilgisini çekiyor.Koronavirüs pandemisi nedeniyle sosyal izolasyonda olan Christensen zaman zaman New York’taki evine gitse de vaktinin büyük bölümünü bu dağ evinde geçiriyor. Podyumlardan emekli olduktan sonra tasarımcılığa başlayan Christensen, yeni koleksiyonunu da bu evde hazırladı.


GÖRÜR GÖRMEZ ETKİLENDİ

GÖRÜR GÖRMEZ ETKİLENDİ

Modelin bu eve sahip olmasının ilginç bir de hikayesi var. Birlikte çalıştığı fotoğrafçı Fabrizio Ferri, daha Christensen o evi görmeden satın alınma işlemleri için onun adına bir miktar para yatırdı.Aslına bakılırsa Christensen nasıl bir mülk için borçlandığını bile bilmiyordu başlangıçta.


EVİNİ ÇOK SEVİYOR

EVİNİ ÇOK SEVİYOR

Fakat daha sonra evi görmeye gittiğinde hem mülkün kendisinden hem de bulunduğu çevreden çok etkilendi ve orayı satın aldı. Burayı satın aldıktan sonra da oturup hemen yeni dağ evinin dekorasyonu için tasarımlar yapmaya başladı. Uzun uğraşların ve işinin ehli iç mimarların da katılımıyla sonunda ortaya Christensen’in şimdi yaşadığı bu ev çıktı.


BABASI DANİMARKALI ANNESİ PERULU

BABASI DANİMARKALI ANNESİ PERULU

Babası Danimarkalı annesi Perulu olan Helena Christensen, adını katıldığı bir güzellik yarışmasıyla duyurdu. Daha sonra da podyumlarda Victoria’s Secret modeli olarak ünlendi.


UNUTULMAZ KLİPTE OYNADI

UNUTULMAZ KLİPTE OYNADI

Emekli olduktan sonra da kariyerini sürdürdü. 1986’da 17 yaşındayken ülkesinde güzellik kraliçesi seçilen Christensen’i tüm dünya rol aldığı Chris Isaak’ın Wicked Game adlı şarkısının klibiyle tanıdı. Bu klip o dönemde MTV tarafından tüm zamanların en seksi klibi seçildi.


BÜYÜK AŞK

BÜYÜK AŞK

Christensen daha sonra moda dünyasına hızlı bir giriş yaptı. 1990’ların en ünlü modellerinden biri haline dönüştü. Helena Christensen, ilk medyatik ilişkisini Michael Hutchance ile yaşadı. Bu ilişki 1991 ile 1995 yılları arasında sürdü.


BİR ÇOCUK ANNESİ

BİR ÇOCUK ANNESİ

Christensen daha sonra Normal Reedus ile 1998 ile 2003 yılları arasında evli kaldı. Bu evlilikten şu anda 21 yaşında olan oğlu dünyaya geldi. Christensen son evliliğini de 2008 ile 2015 yılları arasında Paul Banks ile yaptı. 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir