Ahmet Işık Çebi: ‘Onlara hakkımı hukukumu helal ettim’

Beşiktaş’ın klâsik bayramlaşma merasiminde konuşan başkan Ahmet Parıltı Çebi, herkesten haklarını helal etmelerini istedi.

Beşiktaş Kulübü’nün klasik bayramlaşma merasimi Beşiktaş Vodafone Park Stadı’nda gerçekleştirildi. Mesken sahipliğini Beşiktaş Kulübü Lideri Ahmet Işık Çebi’nin yaptığı merasime, kulüp yöneticileri, eski yöneticiler, kulüp üyeleri, taraftarlar ve sportmenler katıldı.

“BİZ KOCA BİR AİLEYİZ, MİLYONLUK BİR AİLEYİZ”

Burada bir konuşma yapan Çebi, bütün Beşiktaşlıların bayramını kutlarken, “Biz koca bir aileyiz, milyonluk bir aileyiz. Burada yalnızca onlarca, yüzlerce kişi var lakin her birinin binlerce, on binlerce kişiyi temsil ettiğini ve onların ismine burada olduğunu biliyoruz. Aile olmak, birlik ve bir arada olmayı gerektiriyor” dedi.

Daha evvel Beşiktaş’ta bu yılın birlik beraberlik yılı olmasını amaçladığını söz ettiğini hatırlatan Çebi, şöyle devam etti:

“Tabii ki orada bir eksik sözüm var. Bu sene değil, bütün yıllar Allah bize inşallah birlik ve beraberlik içinde olmayı nasip etsin. Bu sene, onun başlangıcı olsun inşallah. Bayramlar genelde dargınlıkların son bulduğu günler olarak örf adetlerimizde, inançlarımızda yer alır. Herkesin, bütün Beşiktaşlıların bana olan kırgınlıkları varsa, küslükleri varsa, beni affetmelerini ve müsamahayla yaklaşmalarını diliyorum hepsinden. Benim de olanlar varsa, ben de onlara hakkımı, hukukumu helal ettim. Bu bayramlaşmayı müsaadenizle bütün Beşiktaşlılarla bir helalleşme olarak yapmak istiyorum. Burada olanlarla da olmayanlarla da. Tabir etmek istiyorum, bir çok arkadaşım burada, eski yöneticilerim var, çok sevindim onları burada gördüğüm için. Tanıdığım dostlarım, yakınlarım var. Telefonda mesajlaştığım, görüştüğüm, maalesef hiç görmediğim fakat birinci sefer burada gördüğüm arkadaşlarım var. Çok değişik bir hismiş. Telefonda görüşüyorsunuz ve mesajlaşıyorsunuz ancak kim olduğunu bilmiyorsunuz, burada kendisini tanıtınca ayrıyeten bir keyif alıyorum, onu da belirtmek istiyorum.”

“BİZLER FANİYİZ VE GİDİCİYİZ”

“Beşiktaş, koca topluluk, 120 yıllık topluluk. Görüyorsunuz ki bizler faniyiz ve gidiciyiz ancak bizden sonra çocuklarımız ve bir çok Beşiktaşlı bu topluluk ayakta kaldığı surece tahminen bu mabette yahut diğer yerde birbirleriyle kucaklaşacaklar. Onun için her birimiz, tahminen çok yakınlarımızı kaybettik, tahminen annelerimiz, babalarımız, tahminen tribünde maç seyrettiğimiz arkadaşlarımızı kaybettik. Hepsi bugün ortamızda değil ancak farkında mısınız Beşiktaş hala burada. Bu işin bütün hoşluğu bu. Topluluk olmak, bu kıymetli markanın ardında durmak, bu kıymetli markanın yaşamasını sağlamak için verilecek gayrette bizlere de, bizlerin de kulüp liderlerine takviye olmamız gerektiğini artık bu topluluğun büyüklüğü için kabul etmek zorundayız.”

BEŞİKTAŞLI SPORTMENLER, ÇALIŞANLAR VE EN YAŞLI ÜYELER

Kürsüye Beşiktaş Atletizm Kadrosu’ndan iki genç sporcuyu çağıran Çebi, Balkan Şampiyonası’nda koştuğu 1500 metre kısmında altın madalya kazanan Şilan Ayyıldız ve 23 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası kapsamında düzenlenecek 3 bin metre engelli yarışında Türkiye’yi temsil etmeye hak kazanan Ezgi Kaya’yı kutladı.

Sporcuların Beşiktaşlı ve bayan olmalarını önemsediklerini vurgulayan Çebi, “Biliyorsunuz bayanlar Beşiktaş’ta çok değerli, baş tacı. Öncelik onların” derken, atletlere, “Siz kendinizi tanıtır mısınız? Başarınızı da söyleyin, çekinmeyin, biraz gurur duyun kendinizle” diye konuştu.

Başkan Ahmet Parıltı Çebi daha sonra kürsüye, 52 yıldır kulüpte vazife yapan tarih ve müze danışmanı Zülal Gök ile salonda bulunan en yaşlı kulüp üyesi 79 yaşındaki İsmail Duran Kurt’u çağırdı. Gök ve Kurt, Beşiktaşlılara birlik ve beraberlik daveti yaptı.

Son olarak gelecek yılın Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılı ve Beşiktaş’ın da 120. yılı olduğuna işaret eden Çebi, “Dolayısıyla başarılı olmak istiyoruz. Birlik beraberlik içinde, memnunluk içerisinde, Allah inşallah kaç 120 yılları Beşiktaş’a ve Türkiye Cumhuriyeti’nin devamlılığını inşallah bizlere, torunlarımıza, çocuklarımıza görmeyi nasip eder. Vatanımız, milletimiz ve Beşiktaşımız var olsun. İyi bayramlar diliyorum” değerlendirmesinde bulundu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*