Aile Dayanak Programı nedir, başvurusu nasıl yapılır? Aile Dayanak Programı müracaat kuralları 2022

Türkiye genelinde muhtaçlık sahibi vatandaşları yapılan müracaatlarla tespit eden ve bu sayede yardım takviyesi göndererek hükümet bu çalışmalarına sürat kesmeden devam ediyor. Milyonlarca vatandaşa ve ailelere ‘Aile Dayanak Programı’ ile ulaşan hükümet, müracaat kurallarını taşıyan herkese takviye ödemesi gönderiyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayıyla hazırlanan Aile Dayanak Programı, son periyotların en çok araştırılan bahislerinden birisi olmaya başladı. Belirlenen müddette muhakkak ölçülerde dayanak ödemesi yapılan programın ayrıntıları sorgulanırken, birebir vakitte müracaat kaideleri ve müracaatın nasıl yapılacağı araştırılıyor. İşte, Aile Dayanak Programı hakkında tüm ayrıntılı bilgiler..

Aile Dayanak Programı nedir, başvurusu nasıl yapılır?

Aile Takviye Programı, Türkiye genelinde yaşlı, engelli ve muhtaçlık sahibi olan vatandaşlarla aileleri maddi manada daha rahat etmelerini sağlamak gayesiyle hazırlanan bir yardım ödeneği programıdır. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ve akabinde imzasıyla hazırlanan program kapsamında muhtaçlık sahibi ailelerin yaptıkları müracaatlarla tespit edilip ödeme yapılması sağlanır.

Aile Dayanak Programı kapsamında dahil olabilmek ve ödenek alabilmek için birinci evvel Aile Çalışma ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı’nın belirlemiş olduğu koşulları taşımak gerekir.

Aile Takviye Programı’na müracaat yapmak isteyen vatandaşların müracaat kuralları şöyle sıralanıyor;

– T.C. vatandaşı olması,

– 18 yaşını doldurmuş olması,

– Mavi kart sahibi olmaması,

– İkamet adresi yurt içinde olması,

– Hanesinde memur, kamu emekçisi, noter üzere meslek sahibi birinin bulunmaması,

– Hanede yurt dışında çalışan yahut yurt dışı borçlusu olan kişinin bulunmaması,

– Mevcutta toplumsal takviye yardımında faydalanıyor olması.

Aile Takviye Programına müracaat yapabilmek için e-Devlet Kapısı kullanılır. e-Devlet sistemini kullanmaya vatandaşlar, Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı olarak hizmet veren ‘Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*