Altın düşer mi yükselir mi 13 Eylül 2021 altın ne kadar olacak Gram altın yükselir mi düşer mi Çeyrek altın fiyatı düşer mi

Altın düşer mi yükselir mi 13 Eylül 2021 altın ne kadar olacak Gram altın yükselir mi düşer mi Çeyrek altın fiyatı düşer mi
Altın düşer mi yükselir mi 13 Eylül 2021 altın ne kadar olacak Gram altın yükselir mi düşer mi Çeyrek altın fiyatı düşer mi

Altın fiyatları bugün ne kadar sorusu piyasayı takip edenlerin internette aradığı konu başlıkları içinde yer alıyor. Vatandaşlar altın artacak mı düşecek mi merak içinde. Peki, Altın düşer mi yükselir mi? 13 Eylül 2021 Pazartesi altın ne kadar olacak? Gram altın yükselir mi düşer mi? Çeyrek altın fiyatı düşer mi? Haberler.com haberini okuyorsunuz. Haber kaldığı yerden devam ediyor.

ALTIN YÜKSELİR Mİ DÜŞER Mİ?

İslam Memiş’in altın ile ilgili yaptığı son açıklamalar şu şekilde: Türkiye’nin en kapsamlı haber sitesi, Haberler.com ile haberler devam ediyor.

Ben bu seviyelerden alımı sağlıklı görmüyorum. Tercihtir ama 400-450 seviyeler varken alınmalıydı. Mayıs-hazirana dikkat çekmiştim ki bu aylarda yükseliş bekliyorum. Haberler.com sizler için en doğru bilgileri araştırıyor. Doğru kaynak için doğru yerdesiniz.

Bu zirve seviyeler değil. Haziran ayında 535 lira seviyesi yukarı yönlü kırıldıktan sonra 540-560 lira aralığına oturmak isteyen bir gram altın olabilir. Yıllık bazda da daha yüksek seviyeler görebileceğimizi tahmin ediyorum. Haberler.com kısaca bilgiler sizlerle. Aşağıdan haberimizi okumaya devam edebilirsiniz.

Bu kadar aşırı balon oluşması dolar tarafında da geçerli. Dolar tarafında köpük var geçen yıl ki hatayı yapmayın. Dolar ya da gram altın tarafında köpük oluştu dikkat edin. Ben agresif yükselişleri sağlıklı bulmuyorum. Bu nereye giderse gitsin gram altın 535 liraya kadar gitsin yine almam beklerim. Beklemenin sağlıklı olduğunu düşünüyorum.

İslam Memiş’in güncel açıklamaları:

Gram altında hafta başında bir gecede 30 liralık düşüş olurken, yatırımcılar büyük şok yaşadı. Birçok kişi kara kara ne yapacağını düşünürken, Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş’ten yatırımcılara çok önemli uyarılar geldi. Söz konusu düşüşün yatırımcıyı tuzağa çekmek olduğunu söyleyen Memiş, “Bu düşük fiyatlamaların kalması çok zor. Bu sebeple panikle satış pozisyonu almayın” dedi. Haberler.com son dakika haberler, gündem haberler ve tarafsız haberler için okumaya devam edin.

“DÜŞÜŞLERİN NEDENİ YATIRIMCIYI TUZAĞA ÇEKMEKTİR”

Altında yaşanan düşüşten sonra yatırımcıların panik yaptığı için korku satışları gerçekleştirdiğini söyleyen Altın ve Para Piyasaları uzmanı İslam Memiş, “Gram altında neredeyse 30 liralık bir değer kaybı gördük. 480 lira seviyesinden 450 lira seviyelerine kadar geriledi. Altında 4 milyar dolara yakın satış yapıldı. Merkez bankaları ve büyük şirketler manipülasyonlarını sürdürüyor. Burada amaç insanların yatırım aracı olarak doları benimsemeleri. ‘Her şey Fed’in kontrolü altında, enflasyonun kalıcı olduğunu düşünmeyin. Ekonomik toparlanma hızlanıyor’ gibi bilerek ve isteyerek algı yapıyorlar. Enflasyonun olduğu yerde altın fiyatları her zaman değerli olacağı için altına operasyon yapmak onların işini daha da kolaylaştıracaktır. Bu operasyonları da çok güzel bir şekilde gerçekleştiriyorlar. Bu bir manipülasyondur, bu bir operasyondur. Bu sert düşüşlerin nedeni altın yatırımcısını tuzağa çekmektir.” dedi.

“PANİKLE SATIŞ POZİSYONU ALMAYIN”

Yatırımcıları panik yapmamaları konusunda uyaran Memiş, “Ons altın 1960 dolar seviyesinden 1677 dolar seviyesine sert bir şekilde geriledi. Ancak geçen hafta 1832 dolar seviyesine kadar yükseldiğini de gördük. Demek ki burada her baskılanma, her düşüş yeni bir yükselişin haber cisi olacaktır. Sonbaharda enflasyonun etkilerini daha çok hissedeceğiz. Dolayısıyla bu düşük fiyatlamaların kalması çok zor. Bu sebeple panikle satış pozisyonu almamalı. Her düşüşü bir alım fırsatı olarak görmek iyidir. Ancak orta ve uzun vadeyi göz önünde bulundurarak bunu yapmak lazım. Benim nazarımda ons ve gram altındaki bu düşüşler orta ve uzun vade için geçerli değildir. Tepki alımlarının da hızlı olacağını tahmin ediyorum.” ifadelerini kullandı.

13 EYLÜL ALTIN FİYATLARI

13 Eylül Pazartesi günü kurlarına göre güncel 1 gram altın fiyatı 486,0 TL’dir. Gram altın alış fiyatı 485,9 TL iken satış fiyatı ise 486,1 TL’dir. Haberler.com haberini okuyorsunuz. Haber kaldığı yerden devam ediyor.

Gram altın 13 Eylül Pazartesi güncel kurları:

Alış 485,9Satış 486,1Değişim (%) -0,16En Yüksek 488,7En Düşük 485,2Önceki Kapanış 486,8Haftalık En Yüksek 490,3Haftalık En Düşük 480,7Aylık En Yüksek 492,1Aylık En Düşük 475,6

Haberler.com – Gündem

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*