Apple, iPadOS 16 sürümünü bir ay daha geç sunabilir

Bloomberg’in haberine nazaran; Apple Stage Manager (Sahne Yöneticisi) isimli çoklu misyon özelliğinde yaşadığı meseleler yüzünden genelde güncellemeleri yayınladığı eylül ayında iPadOS 16’yı kullanıcılarına sunamayabilir.

Apple, artık klasikleşen eylül ayı etkinliklerinden sonra iPhone ve iPad güncellemelerini yayınlamayı da adet haline getirdi. Fakat teknoloji devi, bu yıl ufak bir sıkıntıyla karşı karşıya. Şirket, iPadOS 16’yı bir ay geç sunabilir.

Bloomberg’in haberine nazaran; işletim sistemiyle ilgili sorunun sırf M1 takviyeli iPad’lerde kullanılabilecek olan Stage Manager çoklu misyon aracıyla ilgili olduğunu belirtiyor. Bu özellik; kullanıcıların pencereleri tekrar boyutlandırmasına ve pencerelerin üst üste binmesine imkan tanır. Lakin, beta sürümünü deneyenler özellikte sorun olduğunu söylüyor.

Teknoloji haberleri yayınlayan Engadget’tan Nathan Ingraham, iPadOS 16 ön izlemesinde, “Bitmemiş haliyle, Stage Manager biraz pürüzlü. iPad’imi harici bir ekranla kullanırken, sistem çöktü ve beni ana ekrana geri attı, bu da açıkçası üretkenlik kazanımlarını öldürüyor. Pencerelerini tekrar boyutlandırırken uygulamalarda da tuhaflıklar yaşanıyor” dedi.

Daha evvel, Apple’ın USB-C ilişki noktasına ve M2 takviyeli bir iPad Pro’ya sahip geliştirilmiş bir temel model de dahil olmak üzere bu yıl için yeni iPad’ler hazırladı belirtilmişti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*