Azerbaycan’a İhracat artıyor

Spor tutkunlarının en doğal buluşması
Spor tutkunlarının en doğal buluşması

Azerbaycan nakliye güzergahı olarak, Kazakistan, Türkmenistan, Özbekistan, Taacikistan, Kırgızistan, Rusya, Gürcistan Ülkelerine hatta Astara gümrük kapısından karayolu ile İran ülkesine bile geçiş sağlanıyor. Saygınlar Uluslar arası Nakliyat Cmr Sigortalı ve özmal Tır filosuyla güvenilir, hızlı hizmet vermekte.

Bölgenin en güçlü ve sağlam ülkelerinden birisi olan, birçok anlaşmanın ev sahibi ülkesi olması sayesinde Azerbaycan içerisinde özellikle nakliyat ve taşımacılık sektörü hız kaybetmeden günden güne artış göstermektedir. Özellikle Azerbaycan içerisinde taşımacılık, nakliyat ve lojistik taşımacılık yapan kuruluşlar, Dünya’nın birçok bölgesine yapmış olduğu eşsiz ve göz alıcı yatırımlar ile ülkeye büyük oranda döviz girmesine yardımcı olmaktadır.

Azerbaycan Devleti, özellikle son yıllarda gelişen teknolojiyi halkına yansıtmak için ülkesi içerisinde bulunan çoğu demiryolu bağlantısını ve trafiğe açık ve sürekli işleyen yollarını yenilemektedir. Aynı zamanda gidilmesi için herhangi bir yol bulunmayan özellikle köy gibi bölgelere yollar, köprüler, tren istasyonları inşa etmektedir. Azerbaycan halkının ülkesi içerisinde yapmış olduğu bu tür yol çalışmaları ömrü yollarda araba sürerek geçiren ve parasını bu yoldan kazanan Azerbaycan nakliyat şirketlerinin işine gelmektedir. Azerbaycan nakliyat şirketlerinin nakliyat sırasında en önemli husus olarak gördüğü nokta elbetteki taşımacılık süresindeki yoldur. Yeni ve doğru yapılmış yollar taşımacılık ve nakliyat işlemi yapan kamyon ve tır şoförleri için daha rahat yolculuk alabilmesine ve müşterilerin emanet ettiği ürünlere yol içerisinde herhangi bir sıkıntı ile karşılaşmadan götürmesine yardımcı olmaktadır.

Azerbaycan’ın özellikle son yıllarda farklı ülkeler ile yapmış olduğu ticaret anlaşmaları neticesinde, birçok ülke ile tekstil, sanayi ve taşımacılık konusunda bir adım daha atacaklarının resmileşmiş halini Dünya’nın gözleri önüne sunmuşlardır. Azerbaycan; Türkiye, Pakistan, Özbekistan, Avrupa’nın birçok ülkesi ile yapmış olduğu ikili anlaşmalar neticesinde etkinlik alanını büyük oranda arttırmayı planlamaktadır. Gerek ülkesi içerisinde gerekse ülkesi dışındaki ticaret bağlantılarına önem veren ve bu hususta GSYH’tından büyük bir fon ayıran devlet, önümüzdeki süreç içerisinde yeni projeler ile Dünya’nın merkez noktası haline gelmeyi planlamaktadır.

Azerbaycan'a İhracat artıyorAzerbaycan Nakliye

Azerbaycan Türkiye arası Nakliye İlişkileri

Azerbaycan Parsiyel yapabilmeniz için Saygınlar Lojistik Firması ile irtibate geçiniz.İstanbul/ Samandra semtinde bulunan antrepodan düzenli Baküye ihracat parça yük taşımacılığı mevcut.Türkiye’den çıkışta Erenköy gümrükleme ve Sarp Sınır kapısı tercih edilmektedir.

Sovyetler birliği tarafından bağımsızlığını kazandığı ilk günden itibaren Türkiye ile hep dost canlı bir politika izlemiştir. Her iki ülkenin de yeri geldiğinde birbirlerine karşı yapmış olduğu dostane ilişkiler sonucunda günümüzde bu iki ülke arasında başta nakliyat olmak üzere tekstil ve sanayi sektörünün de değeri büyük oranda artış göstermiştir. Azerbaycan nakliyat şirketleri Türkiye devletinin ve türk halkının kendilerine göstermiş olduğu itamdan ve ilgiden memnun olduklarını belirtmektedir. Özellikle son yıllarda Türkiye’de yeni yapılmış ve gayet güzel dizayn edilmiş yollarından memnun olan Azerbaycan ve Türkiye nakliyat şirketleri, yolculuk sırasında hiçbir sıkıntı ile karşılaşılmaktadır. Son alınan karar ile her ülke arasındaki vize işlemlerinin kaldırılması neticesinde Azerbaycan Türkiye arasında sürekli olarak gidip gelen ve nakliyat hizmeti yapan firmaların defalarca durdurulmasının sonu gelmiştir. Sürekli olarak vize kontrol merkezlerinden geçen her iki ülkenin nakliyat şirketleri, bu problemden kurtuldukları için memnun olduklarını bildirmektedir.

Azerbaycan Türkiye Arası Navlun ?

Azerbaycan’dan Türkiye’ye veya Türkiye’den Azerbaycan’a gitmek isteyen birisi ortalama 2200 km seyahat etmesi gerekmektedir. Bu yol binek bir araç ile ortalama olarak 24 saatte gidilmektedir. Bu yol nakliyat ve taşımacılık işlemi yapan tırlar içinde transit süre 2-3 gün. Gürcistan üzerinden Azerbaycan’a karayolu ile gidilmektedir.

Azerbaycan’ın nakliyat ve taşımacılık konusunda uygulamış olduğu strateji birçok ekonomist tarafından takdire şayan bir davranış olarak görülmektedir. Azerbaycan devleti özellikle ülkesi içerisinde yeni kuruluş ve gelişme vaad eden firma ve şirketlere ek fon desteğinde bulunmaktadır. Bu ek fon destekleri sayesinde ileriki dönem içerisinde firmanın Dünya’ya açılması ülkesi içerisine büyük oranda döviz girmesine vesile olabilmektedir.

Kaynak : Azerbaycan Tır Fiyatları

[email protected]

Haberler.com – Son Dakika Haberleri Ezgi Kaya Haberler.com Haberler.com – Son Dakika Haberleri

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*