Bayern Münih Teknik Direktörü Julian Nagelsmann: Takımda köstebek var! Umarım aynaya bakamıyordur

Bundesliga devi Bayern Münih’in teknik direktörü Julian Nagelsmann, Bochum maçı öncesi antrenman görüntülerinin basına sızdırılması konusunda öfke dolu açıklamalar yaptı. Takımda bir köstebek olduğunu dile getiren Nagelsmann’ın açıklmaları gündeme damga vurdu.

Bochum karşılaşmasını 3-0 kazanmalarına rağmen kızgınlığı geçmeyen başarılı teknik adam, Bayer Leverkusen ile deplasmanda oynayacakları maç öncesinde konuya ilişkin açıklamalar yaptı. Almanya’nın en tirajlı gazetelerinden Bild’de yayınlanan taktiksel detaylarıyla ilgili olarak “Sinirleniyorum ve bu konuyu çok düşünüyorum. Çünkü bunu yapan kişinin neyi amaçladığını ve ne umduğunu merak ediyorum.” diyen Nagelsmann, şu ifadeleri kullandı:

“KÖSTEBEKLERDEN KURTULAMAZSINIZ!”

“Eğer o kişi bana zarar vermek istiyorsa, öyle olsun. Ama aynı zamanda takımdaki diğer oyunculara da zarar veriyor. Bu, sporun ruhuna uygun değil. Köstebeğin kim olduğu öğrenilemeyecek. Aslında köstebekler korunan bir tür. Bavyera kırsalından geçerseniz, her tarlada 80 bin köstebek yuvası görürsünüz ve korundukları için onlardan kurtulamazsınız.”

“UMARIM AYNAYA BAKAMIYORDUR”

“Bu yüzden onları arama işi çok karışık. Yayınlanan şeyler antrenman şekli değil, Bochum’a karşı maç planıydı. Kendi kendime bunu yapan kişinin amacını düşündüm. Motivasyonu nedir? Bilmiyorum. Akşamları aynaya bakabilmek benim için önemli. Çünkü oyunculara ve teknik direktör arkadaşlarıma iyi davranırım. Fikirlerimi nasıl uygulayacağımı yıllardır düşünüyorum ve oyuncuları hazırlıyorum. Bunu ifşa eden kişi bana zarar vermek istiyorsa, keyfi bilir. Bu kişi, umarım aynaya bakamıyordur. Bu haberi yayınlayan insanlarla bir daha konuşmayacağım.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir