Bulgarlar ucuz ilaç için Tekirdağ’a akın etti

Bulgar turistlerin rotasını Edirne’den Tekirdağ’a çevirmesi için aylar öncesinde Süleymanpaşa Belediyesi tarafından Yunanistan ve Bulgaristan hudut kapılarında yapılan çalışmalar meyvelerini vermeye başladı.

Rotasını Tekirdağ’a çeviren Bulgar turistler, ülkelerinde bulamadıkları ilaçları Tekirdağ’daki eczanelerde buluyor.

Geçen haftadan itibaren Tekirdağ’daki eczanelerde yoğunluk oluşturan Bulgar turistler, bugün de kent merkezindeki eczanelerde yoğunluk oluşturdu. Eczanelerde vakit zaman uzun kuyruklar oluşturan turistler, ilaçlarını aldıktan sonra kentteki mağazalarda alışverişlerini yapacaklar.

“BURADA DAHA UYGUN”

Bulgar turistler ile birlikte Varna’dan Tekirdağ’a gelerek onlara rehberlik eden Şükrü Çetin, “Çoğu ilaçlar Bulgaristan’da olmadığı için onlara burada daha uygun geliyor. Bu yüzden çok talep var. Her çeşit ilaca talep gösteriyorlar. Kimi ilaçlar orada yok. Kimileri da çok değerli olduğu için buradan alıyorlar. Tekirdağ’da eczanelere geliyorlar. Alışveriş merkezine gidecekler alışveriş için. Kıyısı gezecekler. Tekirdağ’ın hoş bir kent olduğunu biliyorlar, daha evvelce araştırma yapmışlar. Besin olsun, dokuma olsun, mobilya olsun her çeşit eserlere talep gösteriyorlar” dedi.

“TEKİRDAĞ’DAKİ MALLARI BEĞENİYORLAR”

Turist kafilesine rehberlik eden Mehmet Zeki Gönenç ise, “Bulgaristan Varna’dan arkadaşlarımız var. Hepsi Bulgaristan’dan gelen Bulgar arkadaşlar. Ülkemizi, Tekirdağ’ı ziyaret ettiler. İlaç gereksinimleri var onları bir eczaneye getirdik. Orada bulamadıkları eserleri buradan tedarik edecekler. Biz de burada insani olarak yardımcı oluyoruz. Ben Tekirdağlıyım, Bulgaristan’a Varna’ya gittim. Oraları gördüm. Uygun beşerler, hepsinden biz mutluyuz. Artık onları burada konuk edeceğiz. İlaç dışında alışveriş merkezine gidecekler, genel gereksinimleri var. Özel şeyleri varsa onları soramayız biz, genel gereksinim. Alışveriş yapacaklar. Zira Türkiye’deki, Tekirdağ’daki malları beğeniyorlar. Edirne’ye de geliyor bu beşerler. Tekirdağ’a da geldiler. Bugün burada onlarla birlikteyiz” sözlerini kullandı. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*