Doktora, hastaya cinsel hücuma teşebbüsten dava

Ankara’da bir doktora, hastaya cinsel atağa teşebbüsten dava açıldı.

Ankara’da G.K. isimli bayan, 25 Mart’ta hastanede burun ameliyatı olduktan sonra kendisini ‘Atakan’ olarak tanıtan anestezi hekimi İsa Ö.K.’nin, ultrason çekilen alanda perdeleri kapatarak kendisine cinsel akında bulunduğu teziyle cürüm duyurusunda bulundu.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla gözaltına alınan İsa Ö.K., çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı. Savcılık tarafından yürütülen soruşturma tamamlanarak, İsa Ö.K. hakkında iddianame düzenlendi.

“MUAYENE YAPARKEN ŞUURU AÇIKTI”

İddianamede tabirine yer verilen İsa Ö.K., “Hastanın muayeneyi yaparken şuuru açıktı. Kendisine bilgilendirme yaptım. Yaptığım süreçleri de adım adım anlattım. Muayeneyi yaptığım alanda perdenin dışında pek çok insan vardı. Ayrıyeten ben muayene yaparken de hastanın yakını olan sıhhat çalışanı içeri girip çıktı. Hastanın ameliyatı sebebiyle bir komplikasyon gelişmeyecek olmasına karşın evvelki hastadaki bilgimi pekiştirmek için yalnızca aygıt ile sağ ve sol omuz bölgelerini denetim ettim” dedi.

Müştekinin ismen kendisini tanıdığını, kendisinde telefon numarası olduğunu söyleyen İsa Ö.K., “Kimliğimi gizleme ihtimalim mevcut değildir. Ben kendimi kimseye ‘Atakan’ olarak tanıtmadım. Yalnızca yolda yürüyorken mesai arkadaşım olan Atakan’ın ismini söylemiş olabilirim” halinde konuştu.

Hastaların, narkozun tesiriyle bazen bu çeşit davranışlarda bulunabileceğini söyleyen tabip, suçlamaları kabul etmedi.

“TEPKİ VERİNCE ODADAN ÇIKTI”

G.K. ise sözünde, kendisinin de sıhhat çalışanı olduğunu, 1 hafta evvel tanıştığı hekimin isminin ‘Atakan’ olduğunu söylediğini belirterek, “Ameliyattan sonra gerek olmamasına karşın ultrason çekeceğini söyleyerek, uyandırma kısmındaki perdeleri kapattırdı. Ultrason mazeretiyle cinsel akında bulunduğunu anlayınca reaksiyon gösterdim. Bunun üzerine odadan çıktı. Ağlamaya başladım. Bir işçi içeri girerek neden ağladığımı sordu. Başıma gelenleri anlattıktan sonra kendini ‘Atakan’ olarak tanıtan tabibin kim olduğunu öğrenmesini istedim” dedi.

AKSİYONUN TEŞEBBÜSTE KALDIĞI KARARI

Savcılık, iddianamede, alınan şahit tabirleri ve hastanenin kamera kayıtlarını incelenmesi sonucu İsa Ö.K.’nın, ultrason mazeretiyle G.K.’ye yönelik cinsel taarruz aksiyonunu gerçekleştirmeye çalıştığını; fakat hastanın reaksiyon vermesi üzerine aksiyonun teşebbüste kaldığını, bu nedenle TCK’nın ilgili unsuru gereği 4,5 yıl mahpusla cezalandırılmasını talep etti.

İddianame, Ankara 35’inci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilerek dava açıldı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*