Erdoğan’ın muvaffakiyetlerini övdüğü Ahmet Katıksız ülkeyi terk etti: ‘Liyakatsiz bir formda atanan takımların altında kendimi tüketeceğime…’

Ahmet Katıksız, Bingöl sarsıntısında ağır hasar gören Bingöl Vilayet Halk Kütüphanesi için ‘Herkese Kitap’ isimli bir proje hazırlayıp AB’ye sunmuş ve AB Eğitim ve Gençlik Programları aracılığıyla daha 17 yaşındayken İspanya’da bir eğitime başvurmuş ve akabinde bu programa katılmıştı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2013 yılında başbakanlık görevindeyken Katıksız, memuriyetten çekildiğini ve Türkiye’yi terk ettiğini duyurdu.

SOSYAL MEDYADAN AÇIKLAMA YAPTI

Katıksız, toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada ülkeden ayrıldığını duyururken “Bugün itibariyle memuriyetten çekildim. Beni yönetenlerin liyakatsiz bir biçimde atandığı takımların altında kendimi tüketeceğime dünyanın farklı bir coğrafyası olan Belçika’dayım. Buyurun koltuklar sizin!” tabirlerini kullandı. 

Öte yandan Erdoğan’ı etiketleyerek “Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından örnek verilen Ahmet bıraktı” tabiri dikkat çekti.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Erdoğan kelam konusu merasimde, “Keza Bingöl’den Ahmet Katkısız kardeşimiz 1986 doğumlu. 1 Mayıs 2003’te Bingöl’de zelzele oluyor, vilayet halk kütüphanesi önemli ziyan görüyor. Ahmet kardeşimiz bu duruma kayıtsız kalmıyor. Ulusal Ajans aracılığıyla bir fon buluyor. Proje yapıyor, başvuruyor ve projesi kabul ediyor. Ahmet kardeşimin bu projesi Bingöl’ün birinci Ulusal Ajans Gençlik Projesi. Birinci sefer yurt dışına İspanya’ya gidiyor. Talihi o andan itibaren değişiyor. Hatta bir müddet sonra proje eğitmeni unvanını elde ediyor. Yeni yapılacak projelere rehberlik yapmaya başlıyor. 30’un üstünde ülkede eğitimlere, toplantılara katılıyor. GAP yönetiminde Türkiye’nin en büyük gençlik şenliği koordinatörlüğünü 3 yıl boyunca sürdürüyor. En son damadı olduğum Siirt’te? Hâkim orada rastgele bir torpil yapmadın değil mi?- 64 ülke ve 81 vilayetten bin 500 kişiyi şenlik kapsamında konuk ediyor. Şu anda GAP yönetiminde Proje ve Fon Geliştirme Koordinatörü olarak çalışıyor. ‘İnsan Hayatına Dokunmak’ ismiyle de bir kitabı bulunuyor” demişti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*