Erkunt Traktör’ün kurucusu hayatını kaybetti

Türkiye’nin birinci yerli tasarım traktörünü üreten Erkunt Traktör’ün kurucusu Zeynep Erkunt Armağan hayatını kaybetti.

Ankara Sanayi Odası’nın (ASO) kurucusu, Meclis ve İdare Konseyi Eski Lideri Mümin Erkunt’un kızı olan Zeynep Erkunt Armağan, iş hayatına Erkunt Sanayi Döküm ve Makine Fabrikaları’nda başladı.

Şirketin bilgi süreç kısmında 7 yıl misyon yapan Armağan, 1990-1998 yılları ortasında Satış Müdürü, 1998-2005 yılları ortasında da Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak misyon yaptı.

2003 yılında Erkunt Traktör’ün kurucu ortakları ortasında yer alan Zeynep Erkunt Armağan, kısa müddet içinde Türkiye’nin birinci yerli tasarım traktörünün üretilmesine öncülük etti.

6 yıl içinde Erkunt Traktör’ü pazarın en büyük birinci üç firmasından biri yapan Armağan, şirketin birebir vakitte Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu ortasına girmesini de sağladı.

Sincan Organize Sanayi Bölgesinde 14 bin 500 metrekare kapalı, toplam 45 bin metrekarelik alanda üretim yapan Erkunt Traktör’ün ürettiği ArmaTrac markası 35 ülkeye ihraç ediliyor. Erkunt Traktör 2017’de Hindistan merkezli Mahindra & Mahindra’ya satılmıştı.

Armağan, OAİB Makine ve Aksamları İhracatçıları Birliği İdare Şurası Üyeliği, TOBB Otomotiv Dal Meclisi Lider Yardımcılığı, TOBB Otomotiv Dal Meclis Üyeliği ve TOBB Bayan Teşebbüsçüler Heyeti İcra Heyeti Üyeliği vazifelerini de yürütüyordu.

Armağan’ın cenazesi, bugün öğlen namazını müteakip Ankara Gölbaşı Mezarlığı Camii’nden kaldırılacak.

KAYNAK: HABER7

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*