Ferrero Belçika’da tekrar üretime başladı: Bu defa raflarda ‘sürpriz yumurta’ yok

İtalyan merkezli Ferrero çikolata fabrikasının, Belçika’nın Arlon kentinde bulunan üretim tesislerinde  geçen nisan ayında salmonella bakterisine rastlanması nedeniyle Belçika, fabrikanın üretim ruhsatını iptal etmişti.

ARTIK RAFLARDA DEĞİL

Belçika’nın hijyen ve sıhhat kontrolünden sorumlu kurumu AFSCA tarafından kapatılma kararı verilen fabrikanın gerekli paklık ve değişiklikleri yapması üzerine, tıpkı kurum tarafından kontrollü üretim şartıyla fabrikanın tekrar çalışmasına müsaade verildiği açıklandı.

Yetkililer, en az 3 ay müddetle yapılacak üretimin ayrıntılı halde kontrollerden geçirileceğini belirtiyor. Kelam konusu eserlerden kimilerinin tekrar piyasaya çıktığı lakin raflarda sürpriz yumurtaların yer almadığı görüldü.

AÇIKLAMA GELMEDİ

Ayrıca Ferrero şirketine ilişkin eserlerin yine piyasaya çıkmasına karşın tüketiciler tarafından kaygı duyulması nedeniyle tüketilmemesi ve öteki markalara yönelmesi iddia ediliyor.
Yaşanan skandal sonrası birinci olarak kısa bir özür açıklaması yayınlayan Ferrero şirketi, üretime başlamasının akabinde şimdi bir açıklama yapmadı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*