Gaziantep FK Lideri Cevdet Akınal’ın döviz kuru isyanı

Gaziantep FK Lideri Cevdet Akınal, yeni dönemde döviz kurları nedeniyle çok uygun oyuncu transferi yapamadıklarını söyleyerek, “Öyle yüksekte bir gayemiz yok. Zira dolar ve euro kuru yüzünden bütün kadrolar sıkıntı durumda” dedi.

Süper Lig gruplarından Gaziantep FK, yeni dönem hazırlıklarını Bolu’da sürdürüyor. Kırmızı-siyahlı takım günde çift idmanla güç depoluyor. Kulüp lideri Cevdet Akınal da ekibinin Bolu kampını ziyaret etti.

Kamp çalışmalarına ait açıklamalarda bulunan lider Akınal, dönemin birinci maçını Sivasspor ile oynayacaklarını belirterek, “Gönül isterdi ki birinci maçımızı kendi alanımızda yapalım. Yeterli oynayan kazansın diyorum. Yeni bir federasyon var. Hoş işler yaptılar. Çok hoş, radikal kararlar aldılar. MHK ve öbür heyetler istifa ettiler, yeni konseyler kuruldu. Çok hoş sistem getiriyorlar. Çok yeterli olacağı kanaatindeyim” diye konuştu.

“DOLAR VE EURO KURU YÜZÜNDEN…”

Yeni dönemde amaçlarının ligde 5 ile 10’uncu sırada yer almak olduğunu lisana getiren lider Akınal, şunları söyledi:

“Öyle yüksekte bir maksadımız yok. Zira dolar ve euro kuru yüzünden bütün ekipler güç durumda. Büyük kadrolar hariç lakin onlar bile çok düzgün transferler yapamıyorlar. Güç bir devirden geçiyoruz. Gençlerbirliği’nden iki oyuncu aldık ve başka transfer çalışmalarımız devam ediyor.”

“YERLİ FUTBOLCU YOK”

“3-4 oyuncu daha alacağız, onlarla da görüşmelerimiz devam edecek. Öbür kampa yetiştirmeye çalışacağız. Yerli futbolcu yok. Boşta olan oyuncu da çok para istiyor. Artık federasyon, aldığı bir kararla rezerv lig kurdu. Kimi kulüpler itiraz etti lakin lider ‘ya olacak ya olacak’ dedi. Bu masraflı olacak lakin federasyon bir kısmını karşılayacak.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*