Göztepe’nin dönemi için ön protokol imzalandı! Mehmet Sepil’den açıklama…

Göztepe Spor Kulübü sahibi Mehmet Sepil, kulübün Sports Republic şirketine evresi için türel çalışmaların devam ettiğini ve profesyonel futbol ekibinin gelecek dönem hazırlıklarının planlı bir biçimde yürütüldüğünü açıkladı.

Spor Toto 1’inci Lig’e düştükten sonra kulübün futbol şubesinin devranı için Danimarkalı iş insanı Rasmus Ankersen’in şirketi Sports Republic’le mutabakat sağlayan Göztepe’de Mehmet Sepil’den de birinci resmi açıklama geldi.

Geçen dönem içinde 8 yıldır sürdürdüğü başkanlıktan istifa eden kulübün hakim ortağı Sepil, Sports Republic’le 15 Haziran’da ön protokol imzaladıklarını duyurdu.  Paylarının yüzde 70’ini İngiltere kuruluşlu bu şirkete devredecek Sepil, “Sports Republic ile yapılan paydaşlık görüşmeleri sonucunda 15 Haziran tarihinde ön protokol imzalanmıştır. İştirak sürecine ait hukuksal çalışmalar devam etmektedir. Öbür yandan Göztepe Spor Kulübü profesyonel futbol ekibinin önümüzdeki dönem hazırlıkları planlı bir halde yürütülmektedir” açıklamasını yaptı.

YABANCILAR GİDİYOR

Süper Lig’deki 14 yabancısından 9’unun ayrıldığı Göztepe’de Sports Republic’in kalan 5 isimle de vedalaşacağı öğrenildi. Geçen dönemden kalan yabancılar Mihojevic, Arslanagic, Lourency, Baku ve Tijanic’in kontratlarının devam ettiği, 1’inci Lig’de statü gereği takımında 8 yabancı bulundurabilecek Göz-Göz’de tüm yabancıların değişeceği, şirket portföyünden yeni isimlerin alınacağı bildirildi.

Futbolda tek yetkili olacak Sports Rebuplic şirketinin baş scoutu ve iş geliştirme lideri Roberto Galiardi’nin hafta başında İzmir’e gelerek teknik yöneticisi ve dönem hazırlıklarının başlayacağı tarihi belirlemesi bekleniyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*