İstanbul’da bahçeye atlayıp köpeği bıçakladı

İstanbul Ataşehir’de komşusuna saldırdıktan sonra köpeğini de bıçakla yaralayan kuşkulu gözaltında.

Olay saat 09.30 sıralarında İnönü Mahallesi Yeşil Sokak’ta meydana geldi. Argümana nazaran 6 katlı binanın ikinci katında oturan evli ve 1 çocuk babası Mustafa Kanık meskeninde kendisine bıçakla ziyan vermeye başladı.

Kanık, bir müddet sonra oturduğu dairenin penceresinden giriş katta oturan Mert Solar’ın dairesinin bahçesine atladı.

Bacağından ve yüzünden yaralanan Mustafa Kanık elindeki bıçakla bahçede bulunan köpeklerden birini bıçakladı. Yaralı köpek bahçeden çıkarak kaçtı.

Mert Solar saldırgana müdahale etmek isteyince Kanık bu kere ona yöneldi. Etraftakiler durumu polise bildirdi. Solar ve etraftakilerin müdahale ettiği kuşkulu olay yerine gelen polis gruplarınca gözaltına alındı.

Köpek eğitmeni Mert Solar olaydan sonra kaçan köpeğini arıyor. ”Ateş” isimli köpeğin özel eğitimli olduğu da öğrenildi. 

DAİRE KAPISI KIRILARAK EŞİVE ÇOCUĞU ARANDI

Polis takımları, eşi ve çocuğu olduğu bilinen Mustafa Kanık oturduğu dairenin kapısının kilitli olması üzerine içeri girmek için itfaiye takımı çağırdı. Olay yerine gelen itfaiye grupları ile daire giren polis takımları, şüphelinin eşi ve çocuğunun konutta olmadığını tespit etti.

Olayda köpeği yaralanan, eşi ve çocukları ile büyük endişe yaşayan Mert Solar, “Doğru düzgün tanımam kendisini. Daha evvel de eşine ve çocuğuna darbettiğinden polise şikayet ettik. Üst katta atlayarak köpeklerime ve bana saldırdı” diye konuştu.

Eşi Esin Solar ise, “Bir ses duyduk bahçede. Üstten atlamış. Elinde bıçak olan bir adam var. İtfaiye ve polis kapıyı kırarak daireye girdi. Eşi ve çocuğu meskende değilmiş. Çok korktum, inşallah bir daha gelmez” dedi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*