Meteoroloji’den yeni hava durumu raporu!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hava durumu hakkında, resmi Twitter hesabı üzerinden ve sitesinden günlük varsayımları yayınladı.

Türkiye’nin kuzey bölümlerinde hava kesimli bulutlu ve yer yer bölgesel yağışlı. Orta ve güney bölgelerde ise gökyüzü az bulutlu ve güneşli. Hava sıcaklıkları güney ve doğu kısımlarda mevsim normalleri üzerinde, başka yerlerde mevsim normalleri civarında seyrediyor. Denizlerde rüzgar Marmara, Orta ve Kuzey Ege’de kuzey istikametlerden kuvvetli esiyor. Öteki kıyılarda ise orta kuvvet ve altında rüzgarın esmesi bekleniyor.

Peki bugün hava nasıl olacak? 2 Ağustos 2022..

2 Ağustos bugün hava nasıl olacak?

Marmara Bölgesinde modüllü bulutlu bir hava görülüyor. Sıcaklık İstanbul’da 30, Edirne’de 33 derece ölçülüyor. Çarşamba günü de emsal bir hava durumu bekleniyor lakin İstanbul dolaylarında mahallî yağışlar da görülebilir. Ege Bölgesinde az bulutlu ve güneşli bir hava hakim. Hava sıcaklıkları Denizli ve Muğla dolaylarında 37-38 derecelerde ölçülüyor. Öğlen saatlerinde sıcak çarpmalarına karşı dikkatli olunmalı. Akdeniz Bölgesinde de hava az bulutlu ve güneşli. Bölgede sıcaklık 32-33 derecelerde ölçülüyor. Adana dolaylarında 37 dereceye kadar yükseliyor. Çarşamba günü de misal bir hava durumu bekleniyor. This is a modal window.Video oynatılamadı, ağ ya da sunucu yanlışı yahut belirtilen format desteklenmiyor. İç Anadolu Bölgesinin batı kesitleri modüllü bulutlu, doğu kesitlerinde ise güneş daha fazla görülüyor. Sıcaklık ise Ankara ve Sivas’ta 33, Eskişehir’de 29, Kayseri’de 34 derece ölçülüyor.

Karadeniz Bölgesinde hava kesimli bulutlu. Batı ve doğu bölümlerinde mahallî yağışlar da görülüyor. Sıcaklık Bolu’da 26, Samsun’da 29, Gümüşhane’de 33 derece ölçülüyor. Yağışın Çarşamba günü tesirini artırması bekleniyor. Doğu Anadolu Bölgesinin batı kentlerinde güneş görülüyor. Bölgenin kalanında ise gökyüzü kesimli bulutlu. Bölgenin güneydoğusunda rüzgarın güney istikametlerden kuvvetli esmesi bekleniyor, yaşanabilecek aksiliklere karşı önlemli olunmalı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*