Siopis: Şampiyonlar Ligi’nde kümelere kalmak istiyoruz

Trabzonspor’un başarılı oyuncularından Manolis Siopis, Şampiyonlar Ligi Play-Off cinsinde oynanacak Kopenhag maçıyla ilgili olarak, “Önümüzde oynayacağımız bir lig maçı var. Öncelikle bu maça odaklanmış durumdayız lakin sonrasında Şampiyonlar Ligi’nde kümelere kalmak istiyoruz. Bu maçla birlikte önümüze fırsat çıkabileceğini biliyoruz” dedi.

Trabzonspor’un orta saha oyuncularından Manolis Siopis, Atakaş Hatayspor hazırlıkları kapsamında Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde saat 19.00’da yapılan antrenman öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Şampiyonluk yaşanan dönemin akabinde yeni döneme nasıl motive olduğu sorulan Siopis, ”Her dönem başlangıcı zordur. Bilhassa şampiyon olarak başlıyorsanız bu sizin için daha da sıkıntı olacaktır lakin bizim için her vakit tıpkı olacak. Dönem başındaki çalışmaları sürdürmeye çalışıyorum. Dönem başı ya da ortası fark etmiyor. Her vakit kendimi yüzde 100 hazır tutmaya çalışıyorum” diye konuştu.

“SORUMLULUK BİREBİR OLACAK”

Takımda Marek Hamsik’in sakatlanması, Berat Özdemir’in ayrılması ve Dorukhan’ın stoperde vazife almasına bağlı olarak orta alanda kendi üzerinde yarattığı sorumluluğu kıymetlendiren Siopis, ”Geçen sene de tıpkı durum yaşandı. 2-3 aylık bir dönemde Marek bizimle bir arada olmamıştı. O dönemde ben de oynama fırsatı bulup başka arkadaşlarımla birlikte elimizden gelen çabası göstermiştik. Grubumuz içerisinde tahlil var, burada oynayabilecek oyuncularımız da var. Dorukhan var, geride oynayabilecek Denwsil var. Sorumluluk geçen yılla tıpkı olacak” biçiminde konuştu.

“GRUPLARA KALMAK İSTİYORUZ”

Şampiyonlar Ligi Play-Off çeşidinde oynanacak olan Kopenhag uğraşı ve kadronun Şampiyonlar Ligi beklentisini pahalandıran Siopis, ”Tabii ki Şampiyonlar Ligi’ne katılmak istiyoruz fakat buna katılmadan evvel önümüzde oynayacağımız bir lig maçı var. Öncelikle bu maça odaklanmış durumdayız lakin sonrasında Şampiyonlar Liginde kümelere kalmak istiyoruz. Bu maçla birlikte önümüze fırsat çıkabileceğini biliyoruz. Ayrıyeten küme kademesine katıldıktan sonra kulübümüze sağlayacağımız ekonomik gelirin değerli olduğunun farkındayız” dedi.

“BELGESEL HERKESİN BEĞENİSİNİ KAZANDI”

Takım arkadaşı Bakasetas’ın toplumsal medyada yayınlanan belgeselinin, ülkesi Yunanistan’da yarattığı etkiyi pahalandıran Siopis, ”Bakasetas burada oynamaya başladıktan 2-3 ay sonra Yunan halkının yüzde 50’si Trabzonspor’u ve kenti takip etmeye başlamıştı. Bu belgesel ülkemizde yayınlandıktan sonra bu kentin kültürü ülkemizde çok fazla tanınmadığı için insanların ilgisini çekti. Birçok mecrada yayınlandı ve herkesin beğenisini kazandı belgesel” tabirlerini kullandı.

“DOĞUCAN BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAK”

Takıma yeni katılan Doğucan Haspolat hakkında konuşan Siopis, ”Geçen sene Bakasetas’la birlikte Kasımpaşa maçını izleme fırsatımız olmuştu ve dikkatimi çeken bir oyuncuydu. Ülkedeki en büyük yeteneklerden birisi olduğunu düşünüyorum. Çok güzel çalışıyor ve çok âlâ bir insan. Önümüzdeki yıllarda bu kulübe değerli teklifler getirebileceğinden ve çok büyük katkılar sağlayacağından eminim” değerlendirmesinde bulundu.

“HAYALİM PREMIER LİG”

Gelecekte hangi ligde oynama hayali olduğu üzerine gelen bir soruya ise Siopis, ”Stilimin İngiltere Premier Lig’e yakın olduğunu düşünüyorum. Hayalim de Premier Lig’de oynayabilmek ancak şu an Trabzonspor’un oyuncusuyum. Trabzonspor için elimden gelen her şeyi yapmaya ve bütün maksatlarının gerçekleşmesine yardımcı olmaya çalışıyorum. Şu an tek gayem bu” biçiminde karşılık verdi.

Şampiyonluk sürecinde en çok memnun olduğu ce en hüzünlendiği anın ne olduğu sorulan Siopis, ”En çok memnun olduğum maç Galatasaray deplasmanında kazandığımız maçtı. En çok üzüldüğüm maç da Giresunspor’a karşı oynadığımız Bakasetas’ın penaltı kaçırdığı maçtı” tabirlerini kullandı.

Geçen sezonki oyun formatıyla yeni dönemdeki oyun formatı ortasında farklılık olup olmadığı sorulan Siopis, ”Biz geçen sene maç maç gittiğimize nazaran üslubumuzu değiştirip farklı üsluplar denemiştik. Alanyaspor’a karşı deplasmanda oynadığımız maçta daima birlikte önde basarak çok daha farklı bir biçim göstermiştik ve başarılı olmuştuk. Bizim kendi stilimiz var ve rakibin oyun biçimine nazaran bu değişebiliyor” kelamlarıyla yanıtladı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*