Son 24 Saatte SHIB Piyasasına Milyarlar Girdi! Neler Oluyor?

Kripto para piyasasında bugün dikkatler popüler meme coin’i Shiba Inu’nun (SHIB) üzerinde. Milyarlar, Shiba Inu piyasasına aktı ve 24 saat içinde SHIB fiyatı uçtu.

Shiba Inu muhteşem bir atak yaptı, fiyatı fırladı

Meme coin’i Shiba Inu (SHIB) 2022’de önemli bir fiyat düzeltmesi yaşadı. Daha sonra SHIB’e olan ilgi, artan sermaye akışıyla ivme kazanıyor. Bu da tokeni, Avalanche’ı (AVAX) geçerek, piyasa değerine göre 12. en büyük dijital varlık olarak sıralamaya iten itici güç oldu.

SHIB’nin yeniden canlanması, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi büyük sermayeli varlıkların liderliğindeki genel kripto piyasası kazançları ile ilişkilendiriliyor. Gerçekten de, CoinMarketCap verilerine göre, 14 Ağustos itibariyle, SHIB’nin piyasa değeri, son 24 saatte 6,96 milyar dolardan 1,76 milyar dolar kazanarak 8,720 milyar dolar oldu.

SHIB bir günlük piyasa değeri grafiği / Kaynak: CoinMarketCap

Başka yerlerde, sermaye girişi eğilimi, haftalık pozitif ivme serisini uzatan SHIB fiyatına yansıyor. Basın saatine göre, token 24 saat içinde yaklaşık %28 değer kazanarak 0.00001621 dolardan işlem görüyordu.

Shiba Inu bir günlük fiyat grafiği / Kaynak: CoinMarketCap

SHIB kazançları genel piyasayla uyumlu

Shiba Inu, özellikle 2022’nin ilk yarısında bocaladı. Bununla birlikte, son haftalarda yeşil bölgede işlem görmeye başladı. Ayrıca, genel piyasayla bağlantılı kazanımlarla Temmuz ayında başlayan toparlanma belirtileri gösterdi. Tarihsel olarak, altcoin’lerin Bitcoin gibi büyük sermayeli varlıklar tarafından oluşturulan eğilimleri takip ettiği biliniyor. Bu hatta, 14 Ağustos’un erken işlem saatlerinde Bitcoin, Haziran ortasından bu yana ilk kez 25.000 dolar seviyesini aşarak piyasayı etkiledi.

SHIB kazançları kısmen genel piyasaya bağlı. Bununla birlikte, ağ geliştirmenin kazançlar için parayı oluşturduğunu belirtmekte fayda var. Token, kripto parayı daha çekici hale getirmek için lanse edilen ağ etkinliği ile 2021’deki en yüksek seviyelerini geri kazanmaya çalıştı. Geliştirici topluluğunun odak noktası, benimsenmeyi sağlamak için daha fazla token yakma işlemi gerçekleştirmek. Ek olarak uzmanlar, ShibaSwap’ın 2021’de piyasaya sürülmesini, önümüzdeki aylar için SHIB değerinde önemli bir sürücü olarak görüyor.

Meme coin’lerin yatırımcılar arasında çekiciliği

Ayrıca, piyasa düzeltmesinin ortasında, genel olarak meme coin’leri, yatırımcılar arasında çekiciliğini yitirdi. Bunun için önemli bir neden olarak önemli kullanım vakalarının eksikliği gösterildi. Özellikle, son 12 ayda ‘Shiba Inu’ anahtar kelimesi için küresel arama sorguları Temmuz ayında bir yıldan fazla bir sürenin en düşük noktasına geriledi. Böylece, Google Trendler verileri, ilgi eksikliğini vurguladı.

İlginç bir şekilde, fiyat düşüşüne rağmen, ağdaki işlemlerin sayısı etkilenmedi. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, Temmuz ayında meme coin işlemleri, Haziran ayında kaydedilen 15 ayın en düşük değeri olan 157.889’dan kazanarak %34 artarak 211.833’e yükseldi. Ek olarak, Shiba Inu, diğer meme kripto paralarının yanı sıra, erken yatırımcılar için önemli kârlar sağlayan bir itibar yarattı. Bu durum, bazı yatırımcıları piyasa düzeltmesine rağmen varlık üzerinde bahis yapmaya devam etmeye itti. Bu arada, Haziran ve Temmuz ayları arasında SHIB, merkezi olmayan finans (DeFi) varlığına ilgi geri dönerken 20.000’den fazla yeni yatırımcı ekledi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*