Tarihi Balıklı Rum Hastanesi’nden 97 ton moloz çıktı

Balıklı Rum Hastanesi’nde 4 Ağustos’ta çıkan yangında Zeytinburnu Belediyesi’ne bağlı 287 işçi ve yönetici misyon aldı. 350 ton su desteği, hasta nakilleri ve yangın sonrasında 97 bin 700 kg moloz ve yanık gerecin döküm alanına taşındığı olay yerinde etraf düzenleme ve paklık çalışmaları hala devam ediyor.

4 Ağustos’ta Balıklı Rum Hastanesi’nde saat 13.00 sularında başlayan yangına müdahale için Zeytinburnu Belediyesi’ne bağlı Zabıta, Fen İşleri, Sıhhat ve Etraf Muhafaza Müdürlükleri tüm imkânlarını seferber etti.

Başkan Arısoy, “Herhangi bir hastamıza ziyan gelmemiş olması ol en büyük tesellimiz’
Balıklı Rum Hastanesi Huzurevi Yaşlı Bakım Kısmı’nda çıkan yangına müdahale için Belediyenin tüm imkânlarını seferber ettiklerini kaydeden Zeytinburnu Belediye Lideri Ömer Arısoy, “Belediyemizin bütün ünitelerini burada görevlendirdik.

104 yaşlı ve hastanın tahliyesi ise hastane işçisi tarafından sağlandı. Vilayet Sıhhat Müdürümüz, Valimiz, Sıhhat Bakanımız, Sayın Cumhurbaşkanımız yangının birinci anından itibaren burayı yakından takip etti. Bina büyük bir hasar aldı. Ancak bunun hiçbir kıymeti yok. Rastgele bir hastamıza bir ziyan gelmemiş olması en büyük tesellimiz. Zeytinburnu’muza İstanbul’umuza çok geçmiş olsun. Yangının söndürülmesinde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi.

TONLARCA MOLOZ TAŞINDI

Yangından kalan enkazı kaldırmak üzere 95 çalışanın vazife aldığı çalışmada 97 bin 700 kg moloz, kül ve yanık gereç İBB Kemerburgaz döküm alanına taşındı.
Zeytinburnu Belediyesi grupları Balıklı Rum Hastanesi’nde etraf düzenleme ve paklık çalışmalarına hala devam ediyor. (İHA)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*