Tartışma yaratan sav: Müdire hanıma özel WC

Düzce Lisesi Mevlâna Mesleksel ve Teknik Anadolu Teknik Lisesi Müdürü Suzan Ardıç Çiner’in 50 bin TL harcayarak okulda kendisine özel tuvalet yaptırdığı argüman edildi.

İddiaya nazaran, Düzce’ye bağlı Şıralık Mahallesi’nde bulunan Mevlâna Mesleksel ve Teknik Anadolu Teknik Lisesi Müdürü Suzan Ardıç Çiner, 2022-2023 eğitim yılı başlamadan evvel okulun tadilat çalışmaları sırasında kendisine özel bir WC yaptırdı.

Kırmızı kaplama yapılan WC’nin kapısına ise, “Müdür” yazıldı. Okul masrafları kaleminden yaklaşık 50 bin TL harcanarak yapıldığı ileri sürülen WC’nin anahtarının ise yalnızca Müdür Suzan Ardıç Çiner’de olduğu ileri sürüldü.

TEPKİYLE KARŞILANDI

Kaliteli gereçler kullanılarak yapılan WC ile ilgili haberlerin toplumsal medyada yayınlanması üzerine Okul Müdürü Çiner, reklam ve kaplama işi yapan bir firmaya kapının üzerindeki kırmızı kaplamayı söktürerek, birebir kapıya öteki bir kaplama yaptırdı. Müdürün tuvalet kapısı, toplumsal medyada paylaşılmasıyla viral oldu.

FİRMA KAZARA YAPMIŞ

Tartışma yaratan olayın akabinde Düzce Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü’nden yazılı bir açıklama yapıldı.

Açıklamada, okuldaki tadilat çalışmaları kapsamında tüm kapılara giydirme yapıldığı tez edilerek, şu sözleri kullandı:

*İlimiz Merkez Mevlana Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili toplumsal medyada ve birtakım basın kuruluşlarında “Düzce Mevlana Anadolu Lisesi Müdürü Suzan Ardıç Çiner, okula kendisine özel tuvalet yaptırdı: Müdür WC” başlıklı haberler yer almıştır.

*Anılan okulumuzun tuvaletlerinde tadilat yapılmamış, fiziki ortam uygunlaştırma çalışmaları kapsamında okulun bütün kapılarına giydirme yapılmıştır.

*Okul yönetiminin ve rehberlik servisinin bulunduğu katta ortak kullanılan tuvalet kapısına ilgili firma tarafından sehven yapılan “Müdür WC” baskısı, okul müdürümüz tarafından fark edilmiş, acilen kapı giydirmesi sökülmüş, gerekli düzeltme yapılmıştır.

*Çeşitli mecralarda Müdürlüğümüz ve okulumuz aleyhine yapılan kelam konusu savlar, gerçeği yansıtmamaktadır. Kamuoyuna hürmetle duyurulur.

GÜLŞEN TUTUKLANSIN PAYLAŞIMLARINA TAKVİYE VERMİŞ

Kendisine özel WC yaptırmakla suçlanan Suzan Ardıç Çiner’in bir müddet evvel İmam Hatip Lisesi yorumu nedeniyle tutuklanan Gülşen’in cezalandırılması sitemiyle toplumsal medyadaki ‘Gülşen Cezalandırılsın’ paylaşımlarına takviye verdiği görülürken, son olayla ilgili olarak bir toplumsal medya kullanıcısının, “Okul kapılarının giydirilmesi işi sırasında okul görevlisinin ‘Müdürün konukları kullanıyor’ tabirini yanlış anlayan reklamcı firma okul kapısına ‘Müdür’ tabiri kazara yazmış” biçimindeki bir  paylaşımı da beğenmesi dikkat çekti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*