Uzmanından yanıt geldi: Cinsel ilişki ne kadar sürmeli?

Paylaş

Cinsel ilişkiler karşılıklı olarak insanların akıllarında birçok soru işareti bırakır. Karşılıklı olarak çiftler genelde birbirine karşı dürüst olmadığı için herkes sorununun çözümünü uzmanlarda arıyor. İngiltere’nin en tanınmış seks uzmanlarından biri olan Jess Wilde, kendisine de çok sorulan bir sorunun yanıtını verdi: Cinsel ilişki ne kadar sürmeli?

Cinsel ilişki ne kadar sürmeli?

Paylaş

Cinsel ilişki ne kadar sürmeli?

10 yıldır cinsel ilişki uzmanı olarak çiftlere yardımcı olan Jess Wilde, seks ne kadar sürmeli sorusuna şu yanıtı verdi:

“Her iki taraf için eğlenceli olduğu sürece cinsel ilişkinin ne kadar sürmesi gerektiği konusunda kesin kurallar yoktur. “Cinsel ilişki” aslında öpüşmekten bitirmeye karar verdiğiniz ana kadar her şey anlamına gelir. Genellikle doruk noktasına ulaşıldığında (doruğa ulaşılırsa), çoğu insan yaşadıklarını tanımlamak için “cinsel ilişki” kelimesini kullanır. Bu tanıma göre, boşalma genellikle yaklaşık beş buçuk dakikalık penetrasyondan sonra gerçekleşir” dedi.

Paylaş

Cinsel ilişkinin her zaman orgazmla sonlanmadığını söyleyen Jess Wilde, karşılıklı olarak doyuma ulaşıldığında veya biri artık ‘ilgilenmediğinde’ cinsel ilişki durmalıdır diye belirtiyor.

'Uzun süren cinsel ilişki iyi bir cinsel ilişki değildir'

Paylaş

‘Uzun süren cinsel ilişki iyi bir cinsel ilişki değildir’

Uzun süren cinsel ilişkinin iyi bir cinsel ilişki olmadığının altına çizen Wilde, cinsel ilişkide hayati önemde olan şeyin iletişim olduğunu söylüyor.

cinsel ilişki ne kadar sürmeli cinsel ilişki kaç dakika sürmeli cinsel ilişki süresi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.