Zeytinyağının Bedene Olan Yararlarını Görünce Gözleriniz Yerinden Çıkacak!

Zeytinyağı, elleriniz ve ayaklarınız için şahsî bakım eseri fonksiyonu görür. Kuru tırnak etleriniz mi var? Pamuklu bir ped ve biraz zeytinyağı ile geçmişte kalacaklar. Tıpkı şey kuru topuklu ayakkabılar için de geçerlidir. Ayaklarınıza biraz zeytinyağı sürün ve kuruluğun kaybolduğunu göreceksiniz.

SAÇLAR İÇİN ZEYTİNYAĞI

Bölünmüş uçlardan muzdarip misiniz? Akabinde birkaç damla zeytinyağı mucizeler yaratabilir. Duşta yanınıza bir şişe zeytinyağı alabilirsiniz, lakin bu çok pratik değil. Kendiniz için biraz daha kolaylaştırmak için zeytinyağını en sevdiğiniz şampuan yahut saç kremi ile karıştırmanız da mümkündür.

Daha fazla zeytinyağı hoşluk ipuçlarını merak ediyor musunuz? O vakit okumaya devam edin.

CİLDE ZEYTİNYAĞI UYGULAMAK

Yüzüne zeytinyağı sürmek? Bu birinci başta düzgün bir fikir üzere görünmüyor. Zeytinyağının yağlılığı tüm gözeneklerinizi tıkamaz mı? Hayır, yapmayacaklar. Zeytinyağının yüzünüzü bloke eden bir tesiri yoktur, tam bilakis cildin düzgün bir formda nemlenmesini sağlar. Biraz zeytinyağını biraz şekerle karıştırın ve kendinize doğal bir peeling yapın. Cildinizin buna bayılacağına emin olabilirsiniz.

DUDAKLAR

Gerçekten kuru dudaklarınız var mı? Daha az kuru olmaları için üzerlerine biraz zeytinyağı sürün. Dudaklarınıza ince bir katman zeytinyağı sürmek, kısa müddette tekrar yumuşacık dudaklara kavuşmanızı sağlayacaktır. Yeniden de güneşe dikkat! Dudaklarınızdaki yağ, güneş yanığı mümkünlüğünü sahiden çok yükseltir. Bu nedenle, güneş yanığı kaygısı yaşamamak için akşamları zeytinyağını dudaklarınıza sürün.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*